Кафедра військово-технічної та військово-спеціальної підготовки

 
 

Кафедра військово-технічної та військово-спеціальної підготовки

Кафедра военно-технической и военно-специальной подготовки (катедра) КАІТ взу нзуКафедра військово-технічної та військово-спеціальної підготовки

ВО обов'язки завідувача кафедрою професор Убайдуллаєв Юсуфжон Нуруллайович

тел.(044) 228-39-95

Деятельность специалистов заключается в создании аппаратно-программных средств современных и перспективных информационных технологий, разработке и применении компьютерных систем и сетей общего и специального назначения, их системного программного обеспечения, специализированных компьютерных систем и сетей с оптимизированными параметрами, встроенных компьютерных систем, технических средств защиты информации в компьютерных системах и сетях. - See more at: http://kpi.ua/ru/node/412#sthash.YzbptjUJ.dpuf
Деятельность специалистов заключается в создании аппаратно-программных средств современных и перспективных информационных технологий, разработке и применении компьютерных систем и сетей общего и специального назначения, их системного программного обеспечения, специализированных компьютерных систем и сетей с оптимизированными параметрами, встроенных компьютерных систем, технических средств защиты информации в компьютерных системах и сетях. - See more at: http://kpi.ua/ru/node/412#sthash.YzbptjUJ.dpuf

Петренко Микола Михайлович

Харченко Володимир Юрійович

Попельний В'ячеслав Юрійович

Деятельность специалистов заключается в создании аппаратно-программных средств современных и перспективных информационных технологий, разработке и применении компьютерных систем и сетей общего и специального назначения, их системного программного обеспечения, специализированных компьютерных систем и сетей с оптимизированными параметрами, встроенных компьютерных систем, технических средств защиты информации в компьютерных системах и сетях.

 

САМООКОПУВАННЯ ТА МАСКУВАННЯ

Фортифікаційне обладнання займаних військами районів (позицій) забезпечує найбільш ефективне застосування зброї, бойової техніки і надійний захист військ від всіх засобів ураження.

Підрозділи родів військ і спеціальних військ у всіх видах бою зводять фортифікаційні споруди (окопи, траншеї, ходи, споруди для спостереження і ведення вогню, укриття для особового складу, техніки, боєприпасів і інших матеріальних засобів.

При зведенні фортифікаційних споруд війська використовують траншейні і котловани машини екскаватори, бульдозерне обладнання, автомобільні крани, лісопильні засоби, компресорні станції, а також шанцевий інструмент і місцеві матеріали.

Котловані машини призначені для відривання в талих ґрунтах котлованів і укриттів - для бойової і спеціальної техніки при позицій військ і пунктів управління.

Машина МДК-3 в якості базового шасі служить гусеничний транспортер-тягач МТ-Т Вона відриває котловани за один-два проходи, рухаючись заднім ходом. Ґрунт відкидається в ліву сторону по ходу машини. Машина має розпушувач, що дозволяє розробляти мерзлий і твердий ґрунт на глибину до 0,3 м

Бульдозерне застосовується для вирівнювання дна котлованів і аппарелей, грубого планування майданчиків перед відриванням котлованів, а також для засипки виїмок.

 

Полкова землерийна машина ПЗМ-2 призначена для відривання котлованів і траншей при позицій військ і пунктів управління.

Відривання траншей забезпечується як в талих, так і в мерзлих ґрунтах, а котлованів тільки в талих ґрунтах.

Робоче ПЗМ-2 змонтоване на базі колісного тягача і складається з безковшового робочого органу (для відривання котлованів і траншей), бульдозерного (для засипки котлованів і споруд) і лебідки, яка забезпечує необхідне зусилля при відриванні траншей в мерзлих ґрунтах і котлованів в перезволожених ґрунтах.

Військові одноковшові екскаватори призначені для відривання котлованів в талих ґрунтах до IV категорії включно, а також для і розвантаження конструкцій споруд і будівельних матеріалів при позицій військ і пунктів управління.

Екскаватор 3-305БВ. оснащений уніфікованим робочим , яке може бути змонтоване як пряма лопата, зворотна лопата або як кран. Екскаватор ЗОВ-4421 обладнаний тільки зворотною лопатою.

Базовою машиною екскаваторів є шасі автомобіля КРАЗ-255Б

Для розробки ґрунтів можуть бути використані і екскаватори народного господарства.

Танковий бульдозер БАТУ-55 призначений для відривання окопів для танків, обладнання проходів в протитанкових перешкодах і спусків до місць переправ; навішується на танки Т-54, Т-551Т-62.

На інших танках є вбудоване для самообкопування.

Військові автомобільні крани призначені для навантажувально- розвантажувальних робіт, а також для монтажу конструкцій і споруд.

Лісопильний засіб - військова пересувна лісопильна рама ЛРВ-1, призначена для подовжнього розпилювання колод на бруси і дошки. У транспортному положенні вона встановлюється на пневмоколісну ходову частину, що складається з переднього і заднього ходу, які при розгортанні лісопильної рами від'єднуються від неї і викочуються в сторони. Транспортується Лісопильна рама автомобілем типу КРАЗ-255.

Фортифікаційне обладнання займаних військами позицій і районів організовується командирами підрозділів, які визначають накреслення траншей і ходів , місця посадки споруд на позиціях і в районах відповідно до бойового завдання, задуму бою і з урахуванням захисних і маскуючих властивостей місцевості, уточнюють характер, черговість і терміни фортифікаційного обладнання.

При виділенні підрозділам землерийних машин командири підрозділів на місцевості ставлять завдання розрахункам цих машин, встановлюють послідовність 4 час позицій, дають вказівки про порядок зустрічі і супроводу машин, визначають місце їх збору після виконання завдань.

Фортифікаційні споруди по тактичному призначенню підрозділяються на наступні групи:

 • споруди для ведення вогню, або вогняні споруди;
 • споруди для спостереження і командних пунктів, або споруди для пунктів управління;
 • траншеї і ходи сполучення;
 • укриття для особового складу, медичних пунктів, засобів транспорту, бойової техніки і інших матеріальних засобів.

Споруди для ведення вогню забезпечують найбільш ефективне використання різних видів зброї. Деякі види споруд для ведення вогню мають значну протяжність (наприклад, траншеї), завдяки чому вони є не тільки вогняною позицією, але також і укритим, що забезпечує прихований маневр особового складу і зброї.

Споруди для спостереження і командних пунктів служать для забезпечення стійкого управління військами в бою. Безперервне спостереження за полем бою і діями на ньому своїх військ і військ супротивника забезпечується обладнанням споруд для спостереження, що є частиною спостережних або командних пунктів. Робота штабів, захист особового складу і техніки на пунктах управління забезпечуються обладнанням сховищ і інших видів укриття.

Траншеї і ходи сполучення разом із забезпеченням інших бойових завдань використовуються для прихованого пересування під вогнем супротивника особового складу, зброї і інших засобів. Траншеї призначаються переважно для забезпечення ведення вогню, спостереження і прихованого

сполучення по фронту. Ходи сполучення на відміну від траншей забезпечують головним чином приховане сполучення з тилом.

Укриття захищають особовий склад, бойову і транспортну техніку, боєприпаси і інші види матеріальних засобів від засобів ураження противника. Одночасно вони дають захист від негоди.

Вказані вище групи фортифікаційних споруд по характеру захисних властивостей можуть бути відкритого і закритого типу. Відкриті споруди влаштовуються у вигляді земляних виїмок і не мають захисту зверху, закриті споруди мають захист з усіх боків. Відкриті споруди для ведення вогню називаються окопами (траншеями).

По ступеню захисту закриті фортифікаційні споруди підрозділяються на споруди легкого і важкого типу.

Споруди легкого типу дають захист від прямого попадання снарядів калібру 106,7 мм і зменшують радіус зони ураження при ядерному вибуху.

Споруди важкого типу захищають в районі епіцентру номінального повітряного ядерного вибуху, а також від прямого попадання снарядів калібру до 155 мм.

Споруди, які забезпечують великий ступінь захисту, відносяться до споруд потужного типу.

По характеру захисних конструкцій і способу зведення закриті фортифікаційні споруди підрозділяються на котловані і підземні.

Фортифікаційні споруди незалежно від їх призначення по своєму влаштуванню і розташуванню на місцевості повинні задовольняти деяким загальним тактико-технічним вимогам, коротка характеристика яких приводиться нижче.

 1. Кожна споруда по своєму влаштуванню і розташуванню на місцевості повинна задовольняти вимозі забезпечення найбільш ефективних дій солдатів і військових підрозділів. Наприклад, вогняні споруди повинні бути побудовані і розміщені на місцевості так, щоб з них можна було вести влучний вогонь в потрібних напрямах, без мертвих просторів; споруда для спостереження повинна давати можливість вести безперервне спостереження в заданому секторі; сховище для особового складу не повинно затрудняти швидкого виходу з нього військового підрозділу для виконання своїх бойових завдань тощо.
 2. Кожна фортифікаційна споруда повинна задовольняти вимозі забезпечення живучості бойових сил і засобів, тобто вимозі виконання того або іншого бойового завдання під вогнем супротивника. З цією метою кожна споруда повинна мати ті або інші захисні властивості, бути якомога менше помітним з боку супротивника як по своїх наземних габаритах, так і по розташуванню на місцевості.
 3. Кожна фортифікаційна споруда повинна бути побудована наявними силами і засобами в задані терміни. Якщо окрема споруда (або позиція в цілому) не може бути готовою до того моменту, коли потрібно буде використовувати її в бою, вона повинна бути визнана непридатною для даних умов бойової обстановки незалежно від її бойових і технічних якостей.

1. Самоокопування. Одиничні окопи, їх елементи.

 

 

Окоп для стрільби з автомата

Окоп для стрільби з автомата

лежачи

з коліна

v=0,3м. куб., 0,5 чол./год

v—0,8 м. куб., 1,2 чол./год.

 

Окоп для стрільби з автомата стоячи

v-1,4 м. куб., 2,5 чол./год.

Для веденя вогню, спостереженя і захисту від засобів ураження обладнюються окопи для стрільби лежачи, з коліна, стоячи.

При відриванні окопів, земля викидається вперед і в сторони, утворюючи бруствер, який захищає стрільця від фронтального і флангового автоматного кулеметного вогню.

Під час переходу військ до оборони в умовах безпосереднього зіткнення : противником на позиціях механізованих (танкових) підрозділів в першу чергу обладнуються одиночні (парні) окопи для кулеметників, стрільців, гранатометників, стрільців-зенітчиків, вогнеметників, окопи для танків,

БМП, БТР та інших вогневих засобів, проводиться розчищення місцевості в секторі спостереження та ведення вогню.

В другу чергу одиночні окопи з’єднуються між собою траншеєю в окопи на відділення, обладнуються окопи на запасних вогневих позиціях для танків, БМП, БТР, та інших вогневих засобів. Для захисту особового складу обладнуються перекриті (відкриті) щілини, бліндаж.

В подальшому окопи на відділення з’єднуються між собою траншеєю, відриваються ходи сполучення в тил, спочатку глибиною 0,6м, а потім 1,1 м.

В умовах, коли противник відсутній, та коли дозволяє обстановка, фортифікаційні споруди обладнуються з максимальним використанням засобів механізації, з подальшим дообладнанням їх особовим складом вручну.

ВИБІР МІСЦЯ ДЛЯ РОЗТАШУВАННЯ ОКОПІВ

Місце розташування окопів повинно задовольняти наступним вимогам:

 • допускати хороший огляд та обстріл попереду лежачої місцевості не дистанцію не менше 400 м., огляд та обстріл підступів до сусідніх окопів
 •  задовольняти маскуванню окопу
 • забезпечувати потайне сполучення з тилом і з сусідніми окопами.

Окопи для танків, БМП, БТР та транспортних засобів. Розміщення окопів з урахуванням захисних властивостей та зручності ведення вогню.

 

Окоп для танка                                  Окоп        для БМП

 

Окопи для танків за допомогою наліпного обладнання, або вручну. Окопи для БМП, БТР відривають вручну або за допомогою землерийних машин.

Для транспортної техніки і інженерних машин влаштовуються котловинні сховища, які представляють собою котлован прямокутної форми в плані, з однією або двома апарелями для з'їзду і виїзду з бруствером. Найбільш поширені тупикові сховища, які влаштовуються для більшості бойової техніки і автотранспорту.

Прохідні сховища з двома апарелями влаштовують як правило для машин з причепом, а також для групи бойових машин або автомобілів.

Довжина сховища по дну складає на 50 ом. а ширина на 20-30 см. більшою відповідних розмірів техніки. Глибина котлована повинна бути такою, щоб машина з вантажем була схована.

МАСКУВАННЯ ОСОБОВОГО СКЛАДУ, ОЗБРОЄННЯ, БОЙОВОЇ ТЕХНІКИ ПІДРУЧНИМИ ЗАСОБАМИ МАСКУВАННЯ.

Маскуванням називаються заходи, які проводяться особовим складом з метою приховати раптовість дій та зменшити втрати в живій силі і техніці, а також ввести противника в оману відносно своїх сил, засобів, дій і намірів. Суть маскування полягає в усуненні демаскуючих ознак при приховуванні військ і об’єктів, а також у створенні хибних об’єктів. Особлива увага приділяється маскувальній дисципліні.

Маскування досягається зберіганням військової таємниці; потайним розміщенням і переміщенням військ; застосуванням табельних засобів маскування, місцевих матеріалів, димів, аерозолів; маскувальним фарбуванням техніки і озброєння; демонстративними діями; створенням хибних районів розташування військ, позицій і об'єктів; строгим виконанням вимог маскувальної дисципліни.

Основними способами маскування є:

 • приховування
 • імітація
 • демонстративні дії
 • дезінформація

Приховування полягає в недопущенні поміж або усуненні демаскуючих ознак військ і об’єктів. Воно здійснюється частинами і підрозділами постійно, без спеціальних на то вказівок старшого командира (начальника).

Імітація полягає в створенні хибних районів розташування і пересування військ, хибних об’єктів шляхом неправдивої інформації про стан об’єктів, відтворення відповідних демаскуючих ознак.

Демонстративні дії полягають в реальних діях виділених для цього частин і підрозділів, спрямованих на приховування розташування і дій військ і на введення противника в оману відносно його намірів.

Дезінформація полягає в доведенні до противника неправдивих відомостей за допомогою технічних засобів зв’язку, друку, радіо, по неофіційним каналам та іншими засобами і способами.

Табельні маскувальні комплекти і маски

Для маскування озброєння, техніки і споруд від оптичних засобів розвідки застосовуються наступні табельні засоби:

 • маскувальні комплекти МКТ-Т, МКТ-С, МКТ-П, МКС-2М, (МКС-2), МКС-2П, МКТ-2П
 • універсальна безкаркасна маска "Шатер”
 • універсальна каркасна маска УМК
 • деформуюча маска "Зонт- І
 • радіопрозора маска МРС

 

Маскування особового складу

 

Маскування техніки

Кафедра гідроенергетики, теплоенергетики та гідравлічних машин

Матеріал з Wikiситет

Історія

Кафедра гідроенергетики, теплоенергетики та гідравлічних машин належить до найстаріших кафедр університету. Вона створена на основі наказу Всесоюзного комітету у справах вищої школи при Раді Народних комісарів СРСР № 103 від 10 січня 1938 року під назвою «Кафедра утилізації водної енергії і насосних станцій» ввійшла до складу Київського гідромеліоративного інституту. За період свого існування кафедра мала, крім зазначених, ще такі п’ять назв: «Використання водної енергії і насосних установок», «Використання водної енергії», «Використання водної енергії і насосних станцій», «Використання водної енергії та гідравлічних машин», «Гідроенергетики та гідравлічних машин».

Досягнення кафедри тісно пов’язані з її кадровим складом – фа-хівцями найвищого ґатунку, яскравими особистостями. Першим завідувачем кафедри був академік Академії наук УРСР, доктор технічних наук, професор Г.Й. Сухомел. У подальші роки цю посаду обіймали доценти, кандидати технічних наук С.М. Кудін, І.Г. Максимов, Б.К. Дубровський, М.Т. Назаров, М.І. Крисенков , професор, кандидат технічних наук В.В. Лутаєв, доктор технічних наук, професор О.А. Рябенко, який і зараз очолює кафедру.

Професорсько-викладацький склад кафедри – 22 співробітники забезпечує підготовку висококваліфікованих фахівців для таких важливих галузей господарства держави, як гідроенергетика, теп-лоенергетика, атомна енергетика, гідромеліорація, водопостачання та інші.

На кафедрі було засновано п’ять наукових шкіл відомими вченими:

 • доцент, канд. техн. наук І.Г. Максимов - дослідження роботи зрівнювальних резервуарів і блоків ГЕС, підготував монографію «Зрівнювальні резервуари гідроелектростанцій», 1960 р. Під його керівництвом захистили кандидатські дисертації Лутаєв В.В., 1968 р., Цюцюра Р.М., 1971 р. і, продовжуючи їх напрям роботи, Нестеренко В.П., 1989 р.
 • професор, д.т.н. П.Ф. Завгородний - процеси тепломасообміну в твердих тілах. Під його керівництвом захистили кандидатські дисертації Тимейчук О.Ю., 1993 р. і Смалько М.В., 2001 р.
 • доцент, канд. техн. наук М.Т. Назаров - неусталений рух рідини у відкритих руслах, роботу сміттєзатримувальних пристроїв насосних станцій і режими роботи вакуумних систем, опублікував навчальний посібник «Гідроелектричні станції. Многофакторні задачі», 1975 р., і монографію «Вакуумні установки автоматизованих насосних станцій сьогодення і майбутнього», 1999 р.
 • доцент, канд. техн. наук М.І. Крисенков - нерівномірні течії води в водоводах гідроенергетичних установок, роботу і роз-рахунки зрівнювальних резервуарів ГЕС, розрахунки водоповітряних резервуарів. Під його керівництвом написали і успішно захистили дисертації Веремчук А.І., Суничук С.В., Яковлева О.М
 • професор, д.т.н. О.А. Рябенко присвятив свою наукову роботу вивченню білякритичних течій. Ряд наукових праць ним опубліковано у Росії, США, Тунісі, Алжирі, всього 170 науко-вих і методичних праць. Під керівництвом професора Рябенко О.А. захистив дисертацію виробничник О.Є. Чернобиль та викладач Яковлева О.М. Продовжують працюювати канди-датськими дисертаційними роботами начальник гідротехнічного цеху Київських ГЕС та ГАЕС Давидович В.М., асистенти Галич О.О. і Тимощук В.С., аспіранти Поплавський Д.М. і Семенуха А.В.

На кафедрі в різні роки працювали і працюють відомі вчені, науковці, дослідники.

Серед них - видатний вчений Г.О. Претро - головний інженер проекту Саяно-Шушинської ГЕС, автор монографій: Специальные типы гидроэлектростанций, Специальные типы зданий гидроенергетических установок, Гидроакуммулирующие электростанции.

Суттєвий внесок в розвиток цього напрямку вніс канд. техн. наук, доцент В.А. Солнишков . Він керував семінаром з гідромеханіки для аспірантів і пошуковців УІІВХ (1971-1973 рр). Опублікував монографію - Исследование отсасывающих труб гидротурбин.

Дубровський Б.К. був призначений на посаду головного інженера Новосибірської ГЕС в 1959 р. На цій посаді він працював до 1965 року і виїхав в м. Рівне на викладацьку роботу, де був обраний завідувачем кафедри використання водної енергії та гідравлічних машин. Написав книгу «Над широкою Об’ю».

Працюючи в цьому напрямі канд.техн. наук, доцент Г.А. Свинарьов опублікував книгу «Горизонтальные капсульные гидротур-бины осевого типа», а В.І. Чеботарьов такі видання: Гидрологиче-ские и водноэнергетические расчеты сельских ГЕС, . Гидрометри-ческие сооружения.

Є.П. Лисовенко досліджував гідроенергетичні установки, які призначені для автоматизації зрошувальних систем, шукав шляхи покращення низьконапірних ГЕС.

Кабаков Михайло Іванович працював на найбільших підприєм-ствах нафтопереробки і хімії, захистив кандидатську дисертацію на тему «Дослідження гідродинаміки насадкових масообмінних апара-тів промислових розмірів».

Осадчук Володимир Олександрович – за фахом інженер-будівельник. З 1977 року – директор інституту «Укргідропроект». З 1994 по 2009 рр. – генеральний директор ВАТ «Укргідропроект». Під його керівництвом виконані проекти ДніпроГЕС-2, Дністровських ГЕС-1 і ГЕС-2, найбільших а Європі Дністровської і Ташлицької ГАЕС, Канівської ГАЕС, Чорнобильської АЕС, роз-роблена концепція розвитку енергетики в Україні. Також виконані проекти 12 ГЕС у В’єтнамі і Лаосі. Дійсний член Академії будівництва України (1994), член Міжнародної гідроенергетичної асоціації (1996), член Академії водогосподарських наук Росії (1999), член Міжнародної Академії наук житлово-комунального і побутового господарства, член науково-технічної ради Мінпаливенерго України, професор кафедри гідроенергетики та гідромашин НУВГП. Почесний академік СРСР, заслужений енерге-тик СНД (2002), заслужений енергетик України (2003), заслужений гідроенергетик РАТ «ЄЕС Росії» (2004). Автор 42 свідоцтв і патентів на винаходи, 38 наукових праць. Лауреат премії АН СРСР ім. Б.С. Веденєєва, лауреат багатьох асамблей ділових кіл України і Франції.


Осадчий Сергій Дмитрович у 1984 р. закінчив УІІВХ за спеціальністю «Гідротехнічне будівництво річкових споруд і гідроелектростанцій» і був направлений на роботу в «Укргідропроект» ім. С.Я. Жука, де пройшов шлях від інженера до першого заступника генерального директора ПАТ «Укргідропроект». За його участю та керівництва були розроблені і впроваджені технічні рішення при проектуванні і будівництві Таш-лицької ГАЕС у складі Південноукраїнського енергокомплексу, Канівської ГАЕС, реконструкції ГЕС Дніпровського каскаду в Україні, об’єктів вітроенергетики, ГЕС Тхак Мо, Кан Дон, Се Сан в соціалістичній республіці В’єтнам та ін. Має авторські свідоцтва та ряд публікацій у періодичній пресі. Нагороджений знаком «Відмінник енергетики України», Почесною грамотою Мінпаливенерго України. У 2012 р. присвоєно звання «Почесний енергетик України».

Роботою викладачів теплоенергетичного напряму керував профе-сор, д.т.н. М.А. Приходько, який опублікував монографію «Гідротермодинаміка бульбашкових газо-паро-рідинних систем», навчальний посібник «Термодинаміка і теплопередача» (в співавторстві з Герасимовим Г.Г.).

Значних зусиль для створення теплоенергетичного напряму підготовки спеціалістів високої кваліфікації прикладали професор, д.т.н. В.І. Лозбін і доцент, к.т.н. В.М. Стрілець.

Доцент, канд. фіз.-мат. наук В. З. Кочмарський є членом Українського фізичного товариства, чл.-кор. Міжнародної академії екології та безпеки життєдіяльності (МАНЕБ, С. Петербург), академік Української нафтогазової академії. У 1983р. за сприяння академіка АНУ Л.А. Кульського та Міненерго СРСР і УРСР організував Фізико-технологічну лабораторію водних систем, нау-ковим керівником якої є на даний час. Під його керівництвом за-хищено три дисертації на наукове звання кандидата технічних наук. Автор близько 180 наукових і методичних робіт, у тому числі 19 авторських свідоцтв і патентів та 8-ми публікацій у зарубіжних міжнародних виданнях. Напрями наукової діяльності: теорія і прак-тика фільтрів для очистки водних систем від зависей і нафтопродуктів, статистична теорія магнітного фільтрування, ек-спертиза магнітної обробки водних систем, теорія і практика електролізних систем знезараження технічних та питних вод, оптимізація режимів роботи систем охолодження ТЕС і АЕС, стабілізаційна водопідготовка, теорія кристалізації карбонатів кальцію та магнію з технологічних вод, аналіз розповсюдження за-бруднень підземних вод нафтопродуктами і розробка засобів контролю над їх кількістю та напрямом переміщення.

Доцент, канд. техн. наук В. А. Волощук є членом Американської асоціації інженерів з опалення, охолодження і кондиціювання пові-тря та координатором міжнародних проектів Європейського Союзу «Запровадження навчання третього циклу – докторської програми з відновлювальної енергетики та екотехнологій» та Шведського інституту «Обмін досвідом зі сталого розвитку систем енергозабезпе-чення міст країн Балтійського регіону».

Доцент, канд. техн. наук О. Ю. Тимейчук є автором понад 100 наукових і навчально-методичних праць, зокрема 1 винаходу, 5 навчальних посібників та 3 нормативних документів. Наукова ро-бота присвячена математичному моделюванню процесів теплопереносу.

Науково-дослідна робота кафедри проводиться в двох напрямках: удосконалення конструкцій, методів розрахунку і проекту-вання гідроенергетичних об’єктів та гідравлічних машин; удосконалення гідравлічних та теплотехнічних розрахунків установок і апаратів енергетичного призначення.

Винахідницькою роботою на кафедрі займаються практично всі викладачі. Найбільш ефективно працює у цьому напрямку доцент, к.т.н. О.Д. Солодкий - Заслужений винахідник України. Читає студентам дисципліни «Основи технічної творчості», «Основи наукових досліджень», «Інтелектуальна власність». Тому на кафедрі інтенсивно ведеться студентське винахідництво. Розроблені і опубліковані його основні принципи. Основна тематика винахідницької роботи: управління роботою ГЕС та ГАЕС, трубопровідна арматура, розробка нових конструкцій фільтрів для очищення води, покращення конструкцій та режимів роботи водоповітряних резервуарів. Протягом 1980-2010 рр. за участю студентів розроблено біля 120 нових технічних рішень. Майже 80 студентів, які проходили навчання на кафедрі, стали авторами винаходів.

Доцент, к.т.н. Ю.П. Євреєнко має більше 84 винаходів за такими напрямами: водовипускні споруди, клапани зриву вакууму, гасники гідравлічних ударів, стояки гідранти дощувальних машин і ін.

Доцент, к.т.н. Г.Г. Герасимов отримав 26 авторських свідоцтв і патентів на трубопровідну арматуру, клапани зриву вакууму, пристрої очищення води, вихровий теплогенератор, водовипускні споруди, односторонні дроселі і ін.

Всього працівниками кафедри отримано понад 190 авторських свідоцтв СРСР та патентів України.

Підтримуються наукові контакти з Ренд-Африканським уні-верситетом (м.Йоганнесбург, ПАР); Крендфілським університетом (Англія); Люблінським технічним університетом (Польща); Коро-лівським технологічним інститутом (Швеція); Політехнічним уні-верситетом Каталонії (Іспанія); Делфтський технічний університет (Нідерланди); Таллінським технічним університетом (Естонія); Те-хнічний університет Молдови; Державний аграрний університет Молдови; Киргизський державний університет будівництва, транс-порту та архітектури; Національним університетом гідравліки (Ал-жирська республіка).

Професорсько-викладацький склад кафедри підтримує тісні творчі зв'язки з кафедрами теплоенергетичного факультету Національного технічного університету ”Київський політехнічний інститут”, Національним університетом ”Львівська політехніка”, Вінницьким національним технічним університетом, Національним технічним університетом “Харківський політехнічний інститут”, Інститутом гідромеханіки НАН України, Санкт-Петербургським технічним університетом, Російським університетом будівництва і архітектури, Московським енергетичним інститутом, ПАТ „Укргі-дроенерго”, ПАТ „Укргідропроект”, ПАТ „Укрводпроект”, КНУБА, АТ «Банкомзв’язок», що дозволяє використовувати їх досвід в на-вчальній та науково-методичній роботі.

Кафедра є координатором Темпус-проекту – “Запровадження на-вчання третього циклу – докторської програми з відновлювальної енергетики та екотехнологій” (Creation of third cycle studies – Doctoral Programme in Renewable Energy and Environmental Technology – CREDO), а також міжнародного проекту ReNERGY “Обмін досвідом зі сталого розвитку систем енергозабезпечення міст країн Балтійського регіону”.

Представники кафедри надавали наукову та методичну допомогу країнам далекого і ближнього зарубіжжя, працюючи викладачами різних університетів. Професор Рябенко О.А. працював у Тунісі, професор Лутаєв В.В. та доцент Золотухін В.І. – в Афганістані, до-цент Крисенков М.І. – у Гвінеї, доцент Герасимов Г.Г. – в Молдавії, доцент Вепрєв Г.П. – в Білорусі.

Працівники кафедри забезпечують проведення якісного навчаль-ного процесу з понад 86 навчальних дисциплін для студентів спеціальностей багатьох спеціальностей

Всі дисципліни, які ведуть викладачі кафедри, забезпечені в дос-татній кількості навчально-методичними розробками, підручниками та посібниками.

Матеріально-технічна база навчального процесу забезпечується гідроенергетичною лабораторією площею 326 кв.м, яка обладнана 16 лабораторними установками; насосною лабораторією площею 418 кв.м з 12 лабораторними установками; теплоенергетичною лабораторією площею 145 кв.м, в якій забезпечується проведення лабораторних робіт з термодинаміки і теплопередачі для всіх спеціальностей університету, де такі дисципліни присутні. Крім того використовується кабінет, який обладнаний установками для імітаційного моделювання на ЕОМ явищ тепломасообміну. На кафедрі інтенсивно використовується комп’ютерний клас, який об-ладнано інтерактивною дошкою. При проведенні лекційних занять для підвищення наочності викладачі кафедри використовують кодоскопи та мультимедійні комплекси.

Студенти - енергетики, які навчаються за напрямом підготовки 6.050601 "Теплоенергетика", неодноразово ( 2013, 2014 роки) виборюють призові місця в ІІ турі Всеукраїнської студентської олімпіади з "Енергетичного менеджменту", яка проводилась на базі Інституту енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ "КПІ". Наші студенти показали високий результат – друге командне місце після НТУУ «КПІ», що свідчить про високий рівень підготовки студентів. Крім того, студенти напряму підготовки “Гідроенергетика” беруть участь у Всеукраїнський конкурсах та олімпіадах, де їхні роботи оцінюються на високому рівні. Зокрема, молоді науковці кафедри та студенти щорічно приймають участь у Всеукраїнському конкурсі “Молодь – енергетиці України”, де їхні роботи отримують дипломи 1-, 2- та 3-го ступенів. Також студенти приймають участь в олімпіаді з енергетичного менеджменту. Зокрема, в 2012-13 н.р. в особистому заліку вони зайняли два призові місця і отримали дипломи 2-го та 3-го ступеня.

На кафедрі працює студентське наукове товариство. Щорічно на науково-технічну конференцію студентів, аспірантів, викладачів подається до 30 доповідей.

Співробітники кафедри приймають активну участь в громадсь-кому і суспільно політичному житті. Особливо помітну частину цієї роботи виконують випускники кафедри В.А. Грицак, В.М. Малашинський, С.В. Штурхецький.

Працівники кафедри за свої досягнення відмічені в різних енцик-лопедичних виданнях. Так академік Сухомел Григорій Йосипович занесений до монографії „Hydraulicians in Europe 1800-2000”, IAHR 2009 р. („Гідравліки Європи 1800-2000 років”, Міжнародна асоціація гідравлічних досліджень). Професори кафедри Осадчук Володимир Олександрович та Осадчий Сергій Дмитрович були занесені до біографічної енциклопедії „Гидроэнергетики России и СНГ” (2010 р.). Професор Осадчук В.О. має звання „Відмінник енергетики України” та „Почесний енергетик України”. Професор Рябенко Олександр Антонович занесений до книги Академії будівництва України „Справи та особистості” (2011 р.) і має такі нагороди: медаль „Ветеран праці”, звання „Відмінник освіти України”, звання „Людина року НУВГП” (2005). Професор Лутаєв Валерій Васильович занесений до книги Академії будівництва України „Справи та особистості” (2011 р.) і має такі нагороди: ме-даль „Ветеран праці”, орден „Знак пошани”, знак Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України “Петро Могила”, звання „Людина року НУВГП” (1997, 2007, 2010). Доценти Крисенков Микола Ілліч і Євреєнко Юрій Павлович отримали звання „Відмінник освіти України”, а доцент Солодкий Олександр Дмитрович має звання „Заслужений винахідник України”. Почесними грамотами Міністерста освіти і науки, молоді та спорту України, Держводагенства України, Рівненської обласної державної адміністрації, Національного університету водного господарства та природокористування нагороджені Рябенко О.А., Лутаєв В.В., Ге-расимов Г.Г., Євреєнко Ю.П., Веремчук А.І., Сунічук С.В., Поплавський Д.М.

 
Обновлен 14 ноя 2018. Создан 29 окт 2015 
«Автошкола Константа ГС» на Яндекс.Картах
Пользовательского поиска
AVTOINDEX.COM Автомагазин Автогарант
Просмотреть Автошкола Константа-ГС на карте большего размера

автоматический обменный пункт производит обмен Webmoney и E-Gold


Пожалуйста выберите электронные деньги для обмена:

Отдаете:
Получаете:

www.superchange.ru

Всеукраїнський сайт безкоштовної реклами белый каталог сайтов Автомобили - каталог сайтов фирм и компаний, Киев
ERA.COM.UA
интернет портал
Размещено на Start.Crimea.UA Украинский портАл МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Directrix.ru - рейтинг, каталог сайтов AVTOINDEX.COM Автомобили - каталог сайтов фирм и компаний, Киев - Каталог компаний, фирм и веб-сайтов Украины, Киев. Добавить сайт в каталог Автошколы, Автомобили, Киев. Каталог сайтов femina.com.ua Украинский портАл Автошкола Спойлер Сайты недвижимости. Каталог недвижимости Бест Риэлти. Добавить сайт, ссылку, ресурс, URL. Обмен ссылками Аренда квартиры в Киеве Агентство недвижимости в Киеве Kiev apartments for rent Снять квартиру в Киеве. Сдам квартиру в Киеве. Долгосрочная аренда квартир Киев. Договор аренды, типовой образец. Квартиры в Киеве посуточно Гостиницы Киева белый каталог сайтов - рейтинг Каталог лучших сайтов, добавить свой сайт. только интересные сайты! > Украинский каталог сайтов Каталог сайтов OpenLinks.RU Украина онлайнСамый большой каталог сайтовАвтошкола Спойлер в Киеве ДДО Украины Каталог сайтов на http://www.globalmarket.com.ua/
Каталог сайтов GOOGLEРабота и бизнес в Интернете с компанией ФИНАНСОВАЯ ЛИНИЯAutoMotoTruck - легковые авто, грузовые, специальные средства передвижения, а также авиа, водная и железнодорожная техника AVTOINDEX.COMКаталог компаний и предприятий УкраиныКаталог компаний Украины КОНСТАНТА-ГС, АВТОШКОЛА, ООО