Професія військового

 
 

Професія військового

"Військов України" 09.2012У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбулися урочистості з нагоди складання Військової присяги випускниками факультету підготовки офіцерів запасу.

Навчання за оновленою програмою військової підготовки в університеті протягом двох років проходили майже 800 студентів, з яких 69 дівчат, котрі представляють близько 50 закладів вищої освіти з усіх регіонів України. Серед них, зокрема: Національний транспортний університет, Київський національний торгово-економічний університет, Київський національний університет будівництва і архітектури, «Міжрегіональна академія управління персоналом», Національний університет “Києво-Могилянська академія”, Національний авіаційний університет, Національний технічний університет України «КПІ», Національний педагогічний університет імені Драгоманова, Національний університет фізичного виховання і спорту України та інші.

Юнаки та дівчата здобували освіту за 10 військовими спеціальностями, основними з яких є: бойове застосування з’єднань, військових частин та підрозділів механізованих і танкових військ, наземної артилерії, інженерних підрозділів, дорожньо-будівельних та містобудівельних підрозділів.

У стінах університету студенти отримали ґрунтовну загальновійськову та спеціальну підготовку, вивчили основи загальновійськового бою, всебічного забезпечення бою, сутність і зміст морально-психологічного забезпечення повсякденної життєдіяльності та застосування підрозділів, бойову техніку та озброєння, економіку та фінансове забезпечення військ, основи правових та політичних знань, військову психологію, математичне та програмне забезпечення функціонування АСУ.

Навчально-виховний процес здійснювали професійні наукові та науково-педагогічні працівники, які мають високу педагогічну майстерність та досвід бойових дій. До підготовки офіцерів запасу на постійній основі залучалися й слухачі університету – учасники ООС (АТО).

‒ Ви мали нагоду пройти навчання в провідному вищому військовому навчальному закладі, в древніх стінах якого більше ста років не зупиняється підготовка військових фахівців, й у всі часи прийдешні покоління військових свято берегли вдячну пам’ять про доблесть і честь своїх попередників, всіх, хто на різних етапах історії нашої держави захищав і в наші дні захищає її незалежність і свободу, ‒ наголосив начальник Національного університету оборони імені Івана Черняховського генерал-лейтенант Анатолій Сиротенко.

Важливою складовою військової підготовки студентів було проведення практичних занять та польових виходів на базі військового полігону навчального центру університету. Під час завершального навчального збору майбутні офіцери запасу виконували вправи стрільб зі стрілецької зброї, гранатометів, бойових стрільб з гаубиць Д-30, вправи з метання ручних навчально-імітаційних та бойових гранат, водіння бойової техніки, обкатки танками, вдосконалювали командні та методичні навички.

Привітати випускників факультету підготовки офіцерів запасу завітали високоповажні гості, рідні, близькі та друзі. Дівчата та хлопці після складання Військової присяги на вірність українському народові пройшли урочистим маршем. Освятив та поздоровив новоспечених офіцерів запасу священнослужитель Української православної церкви Київського Патріархату отець Тарас.

Захоплення гостей свята викликали показові виступи випускників факультету з демонстрації стройової виправки, виконання елементів рукопашного бою, тактичних дій підрозділів механізованих військ, артилерії, інших родів військ, надання долікарської медичної допомоги. Із особливим захватом присутні спостерігали за спільним виступом в супроводі військового оркестру випускників та випускниць з виконання стройових прийомів зі зброєю ‒ самозарядним карабіном Симонова.

Феєричною кульмінацією урочистостей став загальний виступ випускників факультету із виконання пісенної композиції. А ще справжнім сюрпризом для батьків випускників було виконання пісні «Два кольори».

Святкування завершилися. Два роки насиченої та наполегливої військової підготовки для випускників вже у минулому. Попереду – перспектива пов’язати своє життя зі Збройними Силами, поповнити лави інших силових структур. Значна кількість новоспечених офіцерів запасу для себе вже зробили цей вибір.

‒ Кожен з вас має чітко усвідомити, що безпека нашої Батьківщини залежить від рівня підготовки та усвідомлення кожним відповідальності за цілісність рідної землі, ‒ зазначив генерал-лейтенант Анатолій Сиротенко. ‒ Ніхто нас не захищатиме, доки ми не навчимось цього самі!

 

 

№ 09'2012

«Професія військового в державі стає популярною»

Юрій СМЄЛОВ

1 вересня 2012 року з нагоди Дня знань і початку нового навчального року, а також прийняття Військової присяги курсантами першого курсу Міністр оборони України Дмитро Саламатін відвідав Військову академію в Одесі.

«У процесі навчання ви маєте стати компетентними професіоналами, набути лідерських якостей, діяти та приймати рішення у нестандартних ситуаціях при виконанні службових і бойових завдань в умовах мирного та воєнного часу, брати участь в миротворчих операціях. А держава докладатиме всіх зусиль задля забезпечення вам належного соціального захисту,» — звертаючись до курсантів, наголосив Дмитро Саламатін.

Керівник оборонного відомства підкреслив, що прийняття у 2012 році нової редакції Стратегії національної безпеки України та Воєнної доктрини України ставить перед військовою освітою низку нових завдань. Серед них найбільш актуальними є підвищення дієвості управління системою військової освіти, забезпечення якості підготовки військових фахівців, досягнення ними високого рівня професіоналізму, здатності самостійно оволодівати новими знаннями, ефективно керувати військовими підрозділами.

Після урочистого мітингу близько 130 курсантів, в тому числі і 60 першокурсників новоствореного факультету аеромобільних військ та розвідки, перед своїми товаришами склали присягу на вірність українському народові. Завершились урочистості показовими виступами курсантів з рукопашного бою на плацу навчального закладу.

В ході робочого візиту Міністр оборони України Дмитро Саламатін ознайомився з інфраструктурою та навчально-матеріальною базою Військової академії. ТВО начальника військового вишу генерал-майор Олег Гуляк доповів главі оборонного відомства про заходи щодо розбудови новоствореного факультету аеромобільних військ і розвідки, у тому числі повітрянодесантного комплексу. Міністр оборони України оглянув казарми курсантів, кафедри «Ракетно-артилерійського озброєння», «Повітрянодесантної підготовки», «Тактики» і «Розвідки», а також відвідав розташовані на території навчального закладу Храм Святих Рівноапостольних Кирила і Мефодія та музей Академії.

«Освіта стає важливим чинником модернізації країни, підвищення соціальних стандартів життя, подальшого реформування Збройних Сил України, зміцнення їх бойового потенціалу. За два-три роки, за умови відповідного забезпечення, Військова академія в Одесі стане одним із провідних центрів військової освіти в Україні», — підкреслив Дмитро Саламатін.

У Національному університеті оборони України з нагоди початку нового навчального року також відбулися урочисті заходи за участю начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-полковника Володимира Замани.

«Сьогодні Національному університету оборони України, як кузні офіцерських кадрів, а також передовому центру військово-наукових досліджень, відомому і визнаному у всьому світі, по праву належить пріоритетна роль у розбудові та реформуванні Збройних Сил України, підготовці висококваліфікованих військових фахівців, здатних забезпечити належний рівень обороноздатності держави», — наголосив він та окреслив основні напрями стратегічного розвитку і застосування Збройних Сил України та шляхи вдосконалення системи професійної підготовки військових фахівців оперативно-стратегічного і оперативно-тактичного рівня. Цього року, за його словами, перед слухачами провідного вищого військового навчального закладу традиційно стоїть дуже важливе і принципове завдання — досконало опанувати тонкощі військового мистецтва і, повернувшись у війська, зробити посильний внесок у піднесення авторитету Збройних Сил та оборонної могутності України.

У 2012 році високий конкурс до вищих військових навчальних закладів засвідчив, що професія військового в державі стає популярною. План прийому курсантів та студентів, які навчатимуться за схемою «студент — курсант» для підготовки військових фахівців тактичного рівня, був виконаний повністю, а конкурс складав до 4,2 кандидатів на місце. Серед військових навчальних закладів, конкурс до яких виявився найвищим, — Військовий інститут Київського національного університету імені Т. Шевченка (4,2 особи на місце), Академія Військово-Морських Сил у місті Севастополь (3,1 особи на місце), Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут» (2,7 особи на місце), Військово-юридичний факультет Національного університету «Юридична академія імені Я. Мудрого» у місті Харків (2,6 особи на місце), Військова академія у місті Одеса (1,9 особи на місце).Обновлен 21 авг 2018. Создан 18 дек 2012 
«Автошкола Константа ГС» на Яндекс.Картах
Пользовательского поиска
AVTOINDEX.COM Автомагазин Автогарант
Просмотреть Автошкола Константа-ГС на карте большего размера

автоматический обменный пункт производит обмен Webmoney и E-Gold


Пожалуйста выберите электронные деньги для обмена:

Отдаете:
Получаете:

www.superchange.ru

Всеукраїнський сайт безкоштовної реклами белый каталог сайтов Автомобили - каталог сайтов фирм и компаний, Киев
ERA.COM.UA
интернет портал
Размещено на Start.Crimea.UA Украинский портАл МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Directrix.ru - рейтинг, каталог сайтов AVTOINDEX.COM Автомобили - каталог сайтов фирм и компаний, Киев - Каталог компаний, фирм и веб-сайтов Украины, Киев. Добавить сайт в каталог Автошколы, Автомобили, Киев. Каталог сайтов femina.com.ua Украинский портАл Автошкола Спойлер Сайты недвижимости. Каталог недвижимости Бест Риэлти. Добавить сайт, ссылку, ресурс, URL. Обмен ссылками Аренда квартиры в Киеве Агентство недвижимости в Киеве Kiev apartments for rent Снять квартиру в Киеве. Сдам квартиру в Киеве. Долгосрочная аренда квартир Киев. Договор аренды, типовой образец. Квартиры в Киеве посуточно Гостиницы Киева белый каталог сайтов - рейтинг Каталог лучших сайтов, добавить свой сайт. только интересные сайты! > Украинский каталог сайтов Каталог сайтов OpenLinks.RU Украина онлайнСамый большой каталог сайтовАвтошкола Спойлер в Киеве ДДО Украины Каталог сайтов на http://www.globalmarket.com.ua/
Каталог сайтов GOOGLEРабота и бизнес в Интернете с компанией ФИНАНСОВАЯ ЛИНИЯAutoMotoTruck - легковые авто, грузовые, специальные средства передвижения, а также авиа, водная и железнодорожная техника AVTOINDEX.COMКаталог компаний и предприятий УкраиныКаталог компаний Украины КОНСТАНТА-ГС, АВТОШКОЛА, ООО
ORCID iD iconhttps://orcid.org/0000-0001-9700-7425