Початкова військова підготовка

 
 

Початкова військова підготовка

начальная военная подготовкаІсторія створення і організація Володимирський кадетський корпус

У 1846 році Імператор Микола I задумав заснувати в Києві Кадетський Корпус для укомплектування російської Армії освіченими, знаючими свою справу офіцерами. Дворянство Київської, Волинської, Подільської, Таврійської і Херсонської губерній зібрали капітал в 200.000 рублів на будівництво будівлі, в якій мали виховуватися переважно уродженці південно-західного краю.

10 квітня 1847 у спадкоємця цесаревича, Олександра Миколайовича народився син Великий Князь Володимир Олександрович. Підносячи капітал на спорудження будівлі корпусу, дворяни просили про найменування нового військово-навчального закладу Володимирським в пам'ять народження государева онука.

У 1847 році государ Імператор Микола I відвідав Київ і тоді ж особисто вибрав місце для майбутньої будівлі Корпусу, віддавши величезну ділянку землі у власність Корпусу. Ділянка перебувала за містом у здоровій, мальовничій місцевості з величезною гаєм і ставком. Споруда будівлі була доручена відомому тоді архітекторові Штрому.

10 грудня 1851 в наказі по Корпусу був оголошений список малолітніх, прийнятих на виховання. Офіційне відкриття Корпуси відбулося 1-го січня 1852 року, у наданих казармах піхотного полку. Першим директором був призначений Полковник Вольський, на долю якого випало і устрій Корпусу, і будівництво, що тривало майже 5 років.

17 серпня 1957 року кадети вперше вступили в свою нову прекрасну будівлю. Величезна будівля була додана форма букви "Н". У 1858 році, коли в Корпусі вже були сформовані, крім п'яти загальних класів, два спеціальних для підготовки офіцерів, йому даровано було Прапор, з яким юні кадети вже в наступному, 1859 році, парадували перед Імператором Олександром II.

У 1863 році було останнє виробництво в офіцери, безпосередньо зі спеціальних класів Корпуси і в цьому ж році, кадети, які закінчили 5-й і 1-й спеціальний клас, були відправлені у знову сформовані військові Училища.

У 1865 році Корпус був перетворений у військову Гімназію. Стройовий устрій скасований і призначені вихователями цивільні особи.

У 1866 році Імператор Олександр II відновив найменування Володимирського Київського Кадетського Корпусу і були організовані п`ять рот, а цивільні вихователі були замінені офіцерами.

У 1916 році відбувся останній "царський" випуск кадетів. У 1917 році в березні Тимчасовий Уряд перейменувало Корпус в Київську Військову Гімназію, а в листопаді місяці Корпус  тимчасово припинив заняття. Останнім директором був генерал-лейтенант Семашкевич.

Директорами Корпуса з його заснування були:

полковник А.В. Вольський;

полковник С.А. Слуцький;

полковник К. П. Шуцький;

генерал-майор Г. П. Кузмін-Караваєв;

полковник Н. П. Ющепов;

генерал-майор П. А. Алексєєв;

полковник Ф.К. Альбедиль;

генерал-майор М. Г. Попруженко;

генерал-лейтенант Л.І. Кобеляцький-Піотух;

генерал-лейтенант Е.Е. Семашкевич.

У 1918 році з приходом до Києва Добровольчої Армії генерала Денікіна Корпус був відновлений під своїм старим історичним ім'ям і продовжив перервані під час більшовиків заняття.

У 1919 році, при підході більшовиків до Києва, Корпус був евакуйований до Одеси в будівлю Одеського Корпуси, і був розміщений в тих приміщеннях, які займали Полочане до злиття з Одеситами, але як автономна і самостійна одиниця. Через стислості спільного перебування з Одеситами, на жаль, не було досягнуто те тісне єднання, яке проявилося між кадетами Полоцького і корпусів одеського.

Це єднання прийшло значно пізніше. У 1920 році в січні Корпус разом з першим ротою і другий піврота Одеського, і двома класами Полоцького Корпусов, був евакуйований з Одеси під вогнем більшовиків, спочатку англійською крейсері «Перес», а в подальшому на величезному, переповненому біженцями, транспорті «Ріо Негро». У 1920 році в лютому, після довгого плавання по морях, «Ріо Негро» причалив в порт Салоніки, звідки поїздом корпус був перевезений до Королівства СХС (майбутня Югославія), де спільно з Одеситами поклав основи 1-го Російського Кадетського Корпусу.

Серед Георгіївських Кавалерів слід зазначити закінчили Корпус: Сосновського, Макарашвіллі, Гурковський, Кривцова, Євреїнова, Духоніна (фельдфебель випуску 1885 і Головнокомандувача Російської Армією звірячому вбитого більшовиками в 1917 році), Дроздовський, Богаєвський і Манштейн.

 

В американських середніх школах, як державних, так і приватних, реалізується федеральна програма підготовки молодших офіцерів запасу, а точніше, юнацькі курси JROTC (Junior Reserve Officers 'Training Corps).

Ще в 1916 році президент США Вудро Вільсон підписав закон про національну оборону, в якому говорилося і про початкову військову підготовку підлітків, яка повинна була вестися на курсах JROTC. Потім в 1964 році курси були значно модернізовані у відповідності зі спеціальним законом про підготовку молодших офіцерів запасу. Слід сказати, що для школярів слово «офіцер» - просто частина назви. Все одно в разі вербування в армію вони будуть солдатами. Правда, їм нададуть пільги: залежно від терміну навчання на курсах вони зможуть претендувати відразу ж на отримання звань категорій Е-2, Е-3, тобто рядового чи рядового першого класу.
У відповідності з законом, основними цілями JROTC є виховання в підростаючому поколінні почуття громадянства і патріотизму, розвиток впевненості у власних силах, лідерства, поліпшення здатності спілкуватися і усно, і у письмовій формі, підвищення рівня фізичної підготовки учнів, виховання поваги до американських збройних сил і їх ролі у захисті національних інтересів, розвиток командних та стройових навичок , основних військових правил. Як говориться в самій програмі, вона готує підлітків до того, щоб «краще служити своїй країні в якості лідерів та підготуватися до військової служби».
«Я майбутнє Сполучених Штатів Америки» - свідчить один з пунктів статуту JROTC. Досить вагомий аргумент для представників юного покоління, щоб виховати у них любов до батьківщини. Школярів вчать з особливою пошаною ставитися і до американського способу життя, закладаючи в систему їх цінностей такі поняття, як «батьківщина», «конституція», «національна безпека».
Відповідальність за реалізацію цієї програми покладена на міністерство оборони. У зв'язку з цим в Пентагоні, а також в головних штабах видів збройних сил створені спеціальні управління, які координують та організують діяльність курсів JROTC. Щорічно на ці цілі Пентагон виділяє зі свого бюджету близько 400 млн. доларів. У минулому році в 50 штатах США діяли 3229 шкіл з програмою JROTC. При цьому командування сухопутних сил курирувало 1555 шкіл, ПС - 724, ВМС - 619, морська піхота – 260  і берегова охорона - 1. У наступному році планується мати вже 3500 шкіл з програмою JROTC.
JROTC морської піхоти відбирають викладачів, які мають мінімум 20 років дійсної служби і фізично відповідають вимогам, що пред'являються до військовослужбовців цього роду військ. У авіаційних курсів ті ж вимоги плюс викладач повинен мати ступінь бакалавра і бути інструктором з льотної підготовки.
Як правило, це відставні військовослужбовці, які продовжують отримувати пенсію за вислугою років від федерального уряду. Крім того, школи оплачують їм різницю від того, що вони мали б, продовжуючи залишатися на дійсній службі. В обов'язок міністерства оборони входить забезпечення курсів навчальними матеріалами, формою (носіння її обов'язково під час занять) і зброєю. Воно також повинно надавати навчальні табори для проведення занять і тренувань учнів на місцевості.
У свою чергу школи також зацікавлені, щоб у них діяли класи JROTC. Адже в цьому випадку вони отримують від держави значні фінансові та матеріальні кошти. Крім того, офіційні дослідження показали, що школярі, що навчаються на курсах JROTC, набагато старанніше ставляться до навчання і відрізняються більшою успішністю, рідше кидають школу і вживають наркотики, серед них менше злочинців.
Більшість шкіл пропонує три-чотири роки навчання JROTC. Для цього створюється спеціалізований клас, в навчальний план якого включають військову історію, військові статути, основи громадянськості і фізичну підготовку. Дві третини шкіл пропонують програми по навчанню міткої стрільби. Виїзди в навчальні табори, заняття по стрілецької підготовки, топографії та орієнтування на місцевості, підривну справу, водіння техніки та інше підвищують зростання інтересу до класів. Деякі школи організують спеціальні відвідування американських військових баз під час шкільних канікул.
Намагання шкіл відкрити у себе класи JROTC підтримує і більшість батьків, які вважають, що це найкраща альтернатива комп'ютерним іграм, телевізору та хитанню по вулиці. «Вихованці JROTC знаходяться в кращій фізичній формі на відміну від однолітків, які не є кадетами цієї програми», - говорить Майкл зі штату Колорадо.
Слід підкреслити, що відвідування цих класів - справа суто добровільна. Тим не менше багато школярі із задоволенням записуються на курси JROTC. Наприклад, для багатьох підлітків чималий інтерес представляє можливість бути прийнятими в морський кадетський корпус або цивільний повітряний патруль, де заняття проводяться за програмою JROTC. Там готують кандидатів для вступу на службу в авіацію або на флот за певними спеціальностями. Кадети цих шкіл не лише навчаються за обраним ними професіями безпосередньо в цих закладах, але часто виїжджають на аеродроми бойової авіації і в гавані військово-морських сил. Вони беруть участь у демонстраційних вильотах, навчальних плаваннях на бойових кораблях, що повинно зацікавити їх як майбутніх солдатів, матросів, офіцерів. Крім того, вони отримують достатньо реалістичне уявлення про авіаційну та корабельну службу, про повсякденне життя і побут льотчиків і моряків.
Сьогодні в класах JROTC навчаються понад 600 тисяч американських хлопчиків і дівчаток. Хоча потрапити в такий клас вельми непросто. З одного боку, існує великий конкурс - на 140-150 місць надходить, як правило, 2000 заявок, а з іншого - необхідно пройти серйозні, часом жорсткі випробування на фізичну витривалість, наприклад зробити двадцять і більше віджимань.
Учасники JROTC мають такі ж звання, як і в справжніх збройних силах, тільки з приставкою «кадет». Знаки розходження і форма також відмінні від справжніх. Курсанти можуть бути нагороджені стрічками, медалями та грамотами як командуванням курсів, так і іншими організаціями, наприклад асоціацією американських офіцерів або американських ветеранів. Нагородження переможців проводиться в урочистій обстановці із запрошенням викладачів, батьків, ветеранів та інших гостей.
Про значимість і масштабність JROTC говорить і той факт, що сорок відсотків від загального числа генералів армії США починали кар'єру в JROTC. І це не випадково. Адже у кадетів формується всебічна освіта, підвищується самодисципліна, що допомагає їм згодом упевнено просуватися службовими сходами. Хоча, безсумнівно, навчання, спрямоване на розвиток лідерських якостей, дається підліткам з працею. Але гідні приклади військових начальників є для них стимулом.

 

Примерно с 1953-1954 и до расформирования в 1957 в г.Полтава находилось Краснознаменное училище им.рабочих Красного Замоскворечья. Наверное это было бывшее Киевское пехотное.
В конце февраля, а это был високосный год, все батальоны, Киевского пехотного училища, были отправлены в разные города Украины и на их базе были сформированы новые военные пехотные училища.
Киевское пехотное инженерное юнкерское училище было открыто 1 октября 1865 года и располагалось в бывших казармах военных кантонистов, которые, в свою очередь, входили в состав оборонительных укреплений Новой Печерской крепости. Это военное учебное заведение было основано императором Александром II и вначале именовалось «Киевским пехотным юнкерским училищем», причем слыло на первых порах «второразрядным». Но первые его выпускники-офицеры получили боевое крещение в сражениях русско-турецкой войны 1877—1878 годов, проявив героизм и мужество.
Киевское военное училище было создано в 1897 г. на базе Киевского пехотного юнкерского училища, основанного в 1865 г. Это училище было открыто для войсковых юнкеров и вольноопределяющихся с недостаточным образованием. Оно составляло 4 роты, и общее количество юнкеров насчитывало 400 человек. Училище имело знамя, высочайше пожалованное 6 мая 1896 г. 1 октября 1914 г. состоялся последний выпуск
Источники А) Опубликованные Александровен. Исторический иллюстрированный журнал. — M., 1900—1907 гг. Второе Киевское военное училище. Программы. — Киев, 1914.
В училище сложились суворовские династии Лебедевых, Ковтуновых, Федорченко. И все они высоко несут звание суворовца - выпускника Киевского суворовского военного училища. Первой в истории училища сформировалась суворовская династия Лебедевых. В ноябре 1943 г. в училище прибыл Феликс Лебедев, имея неполных 14 лет. На груди мальчишки сверкала награда - медаль «За боевые заслуги». Уже после войны, обучаясь в училище, суворовец Феликс Лебедев за участие в боях был награжден медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.».

КИЕВСКОЕ СУВОРОВСКОЕ Первой в истории училища сформировалась суворовская династия Лебедевых. В ноябре 1943 года в училище прибыл Феликс Лебедев, имея неполных 14 лет. На груди мальчишки сверкала награда - медаль «За боевые заслуги». Уже после войны, обучаясь в училище, суворовец Феликс Лебедев за участие в боях был награжден медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941 - 1945 годов». Об учебе в Киевском Суворовском военном училище Феликс Павлович вспоминает: «Безусловно, суворовское училище оставило глубокий след в моей жизни. Обновлен 12 июн 2016. Создан 15 сен 2013 
«Автошкола Константа ГС» на Яндекс.Картах
Пользовательского поиска
AVTOINDEX.COM Автомагазин Автогарант
Просмотреть Автошкола Константа-ГС на карте большего размера

автоматический обменный пункт производит обмен Webmoney и E-Gold


Пожалуйста выберите электронные деньги для обмена:

Отдаете:
Получаете:

www.superchange.ru

Всеукраїнський сайт безкоштовної реклами белый каталог сайтов Автомобили - каталог сайтов фирм и компаний, Киев
ERA.COM.UA
интернет портал
Размещено на Start.Crimea.UA Украинский портАл МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Directrix.ru - рейтинг, каталог сайтов AVTOINDEX.COM Автомобили - каталог сайтов фирм и компаний, Киев - Каталог компаний, фирм и веб-сайтов Украины, Киев. Добавить сайт в каталог Автошколы, Автомобили, Киев. Каталог сайтов femina.com.ua Украинский портАл Автошкола Спойлер Сайты недвижимости. Каталог недвижимости Бест Риэлти. Добавить сайт, ссылку, ресурс, URL. Обмен ссылками Аренда квартиры в Киеве Агентство недвижимости в Киеве Kiev apartments for rent Снять квартиру в Киеве. Сдам квартиру в Киеве. Долгосрочная аренда квартир Киев. Договор аренды, типовой образец. Квартиры в Киеве посуточно Гостиницы Киева белый каталог сайтов - рейтинг Каталог лучших сайтов, добавить свой сайт. только интересные сайты! > Украинский каталог сайтов Каталог сайтов OpenLinks.RU Украина онлайнСамый большой каталог сайтовАвтошкола Спойлер в Киеве ДДО Украины Каталог сайтов на http://www.globalmarket.com.ua/
Каталог сайтов GOOGLEРабота и бизнес в Интернете с компанией ФИНАНСОВАЯ ЛИНИЯAutoMotoTruck - легковые авто, грузовые, специальные средства передвижения, а также авиа, водная и железнодорожная техника AVTOINDEX.COMКаталог компаний и предприятий УкраиныКаталог компаний Украины КОНСТАНТА-ГС, АВТОШКОЛА, ООО
ORCID iD iconhttps://orcid.org/0000-0001-9700-7425