Спілка офіцерів України

 
 

Спілка офіцерів України
Спілка офіцерів України - українська громадська патріотична організація.

Статут

Прийнятий та затверджений 1-м з'їздом офіцерів - громадян України 28 липня 1991 року у м.Києві (зі змінами та доповненнями, внесеними 3-м з'їздом Спілки офіцерів України 5 квітня 1992 року, внесеними 6-м з'їздом Спілки офіцерів України 11 червня 1994 року, в новій редакції, прийнятий 19 з'їздом Спілки офіцерів України 10 травня2008 року.

Статут Зареєстровано Міністерством юстиції України Свідоцтво № 139 від 22 жовтня 1991 року. Перереєстровано Міністерством юстиції України 24 грудня 1992 року.

Історія та діяльність

  • 1-й з'їзд офіцерів.

28 липня 1991 року, відбувся 1-й з'їзд офіцерів, що прийняв постанову про створення Спілки офіцерів України з чітко визначеною метою - будівництво національних Збройних Сил та їх соціально-правовий захист. На з'їзд, який був подією історичної ваги, прибуло 320 делегатів і понад сто запрошених гостей. Успіхові з'їзду сприяла організаційна підготовка, яка розпочалася з конференції в Києві 2-3 лютого 1991 року (присутні 123 особи - переважно офіцери дійсної служби). У роботі конференції брали участь депутати Верховної Ради, що підтримували ідею необхідності власних Збройних Сил.

Оргкомітет підготовки з'їзду офіцерів: Володимир Мулява - заступника голови Ради Колегій РУХу, капітан Олександр Ємець - народний депутат України, Віталій Чечил- голова Колегії РУХу з військових питань, Вілен Мартиросян - депутат Верховної Ради СРСР, полковник Віталій Лазоркін - депутат Львівської обласної Ради, полковникАнатолій Кошіль, підполковник Валентин Пилипчук, викладач політехнічного інституту Олександр Нижник, старший лейтенант Сергій Рудюк, капітан Ігор ДеркачСергій КолесникАнатолій Русначенко.

Сприяли створенню Спілки офіцерів України Іван ПлющЄвген МарчукВасиль Дурдинець, капітан запасу Левко Лук'яненко.

З'їзд відбувався у колишньому будинку Центральної Ради (нині - Будинок Вчителя).

  • 2-й з'їзд СОУ

Відбувся в листопаді 1991 року. У президії - Міністр оборони Костянтин Морозов. Учасники з'їзду прийняли присягу на вірність українському народові і роз'їхалися по військових гарнізонах з текстом присяги, агітуючи однополчан за її прийняття.

З перших кроків Спілка займала чітку національну і громадянську позицію, здобула великий авторитет серед військовослужбовців і цивільного населення, впливаючи на процеси у Збройних Силах і на державну політику.

  • На III з'їзді СОУ (у квітні 1992 року) Головою було обрано полковника Григорія Омельченка, а його заступником - капітана Олександра Міленіна.
  • На V з'їзді (грудень 1993 року) Головою обрано генерал-майора О. Роля. Заступником лишився (до передчасної своєї смерті) полковник Р.Костюк. Він увійде в історію Спілки як один із перших її засновників і творців, який незмінне протягом трьох років стояв на чолі Київської організації СОУ.
  • Починаючи із VI з'їзду (червень 1994р.) на чолі Спілки стоїть полковник В'ячеслав Білоус. Заступником його упродовж 1994-1995 років був підполковник Анатолій Єрмак.
  • На VIII з'їзді (грудень 1995 р.) першим заступником голови обрано генерал-майора Івана Біласа.
  • На IX з'їзді (14 грудня 1996 р.) змін у керівництві не було. На IX з'їзді СОУ ухвалено постанову, в якій сказано:
«"Запропонувати Міністру оборони України план спільних дій по повному введенню української мови навчання і спілкування в військових частинах, штабах, навчальних закладах та інших військових формуваннях у визначений сторонами термін".

Крім того, Спілка офіцерів України висловила своє ставлення до перебування в Україні іноземних військ і експлуатацію ними матеріальних цінностей:

"Спілка офіцерів України в цілому позитивно ставиться до установлення нормальних, цивілізованих стосунків між Україною та сусідніми державами. Однак з підписаними, з грубим порушенням Конституції України, керівництвом України і Росії документами про місце базування російської частини Чорноморського флоту та її наземних військ на території України, з обсягами оренди, а це майже 20 тис. гектарів землі, 5000 споруд, 20 тис. погонних метрів причалів та узбережжя лише в Криму, а також терміном оренди місць їх базування на території України - 20 років, Спілка офіцерів України погодитись не може.

За гучними фразами про взаємовигідність Угод фактично узаконюється російська військова присутність на всьому узбережжі Криму, що і надалі буде дестабілізувати обстановку в Україні і робить нашу державу заручником Росії.

Знаючи агресивний характер політики Росії, її постійну тягу до розширення своїх володінь силовими методами, у випадку розв'язання війни з Росією по українській системі протиповітряної оборони, яка є спільною з російською, а також по орендованих місцях базування Російського Чорноморського флоту не лише в Севастополі, а і майже в сотні містечок по всій території Криму буде нанесений упереджувальний смертоносний удар. Таким чином, нейтральна без'ядерна Україна в результаті невиваженої зовнішньої політики її керівництва стане жертвою воюючих сторін.

Виходячи з цього та керуючись вимогами Конституції України, Спілка офіцерів України виступає проти ратифікації антиконституційних Угод між Україною та Росією, які наносять шкоду безпеці України. Тому народні депутати України від Спілки офіцерів будуть голосувати проти ратифікації документів у такому вигляді.

У зв'язку з цим Спілка офіцерів України вважає за необхідне: Верховній Раді України, відповідно до вимог ст. 17, 85, 92 та статті 14 Перехідних положень Конституції України, терміново прийняти Закон України "Про порядок допуску та умови перебування іноземних військових формувань на території України", в якому врахувати такі пропозиції:

1.1. Конкретизувати значення терміну "тимчасове перебування", викладеного у ст. 14 Перехідних положень Конституції України.

1.2. Іноземна держава розраховується за орендовані місця базування її військових формувань на території України за світовими цінами.

1.3. Військовослужбовці військових формувань іноземної держави та члени їхніх сімей мають право перебувати та пересуватися в межах орендованих місць базування цих формувань. Після закінчення терміну прохождення військової служби вони повинні протягом місяця виїхати за межі України.

1.4. Термін оренди території України не може перевищувати 5 років, враховуючи і час виведення іноземних військових формувань за межі України.

1.5. Вся нерухомість в орендованих місцях базування іноземних військових формувань є власністю України і не може бути приватизованою та проданою.

1.6. Базування кораблів ВМС України та іноземної держави повинно бути в окремих бухтах, без винятку.

1.7. Всі об'єкти наземної та морської інфраструктури ЧФ є власністю України.

1.8. Відшкодування збитків, нанесених на орендованій іноземною державою території України (екологічна шкода, руйнування цінностей культури та інше) компенсується за світовими цінами.

Враховуючи, що протягом шести років незалежності сусідніх держав російські військові формування перебували на території України і не сплачували їй за базування і використання берегової інфраструктури і Росія ще 1993 р. приступила до будівництва місць базування свого Чорноморського Флоту на території Росії, надати їй право орендувати дві бухти лише у м. Севастополі на 5 років з оплатою оренди за світовими цінами, за умовою виконання вимог Закону України "Про порядок допуску та умови перебування іноземних військових формувань на території України". Строк оренди враховує і час виведення всіх військовослужбовців та плавзасобів Чорноморського флоту Росії з територіальних вод України."

  • ХХ з’їзд СОУ відбувся 17 квітня 2010 року. В роботі з’їзду взяло участь 186 делегатів (з 252 обраних) та 50 гостей. Серед гостей з’їзду: Народні депутати України, представники Міністерства оборони України, лідери громадських організацій. Письмові привітання для делегатів з’їзду надіслали: Міністр Оборони України М. Єжель, Командувач ВМС віце-адмірал В. Максимов, Голова братства УПА М. Зеленчук, Голова об’єднання бувших Вояків Українців у Великій Британії П. Кіщук, Секретар ОБВУ М. Ткачук.

Делегати з’їзду ухвалили рішення про дискусію щодо формування нової редакції Воєнної доктрини, у зв’язку з сучасними викликами та загрозами. А також звернулися до органів державної влади з пропозицією з приводу формування плану виводу військ Чорноморського флоту з території України, відповідно до вимог Конституції України в 2017 році. В рішенні надана оцінка практиці призначення на посади Міністерства оборони України осіб які мали непорозуміння з законами України. З’їзд наголосив на обов’язковість виконання ст. 10 Конституції України стосовно використання української мови в Збройних Силах України та інших військових формуваннях. ХХ з’їзд СОУкатегорично виступив проти зазіхань Уряду України на соціальні гарантії (соціальний пакет) військових.

Головою СОУ обрано полковника В'ячеслава Білоуса.

Сьогодні Спілка нараховує близько 12 тисяч членів.Создан 28 июн 2014 
«Автошкола Константа ГС» на Яндекс.Картах
Пользовательского поиска
AVTOINDEX.COM Автомагазин Автогарант
Просмотреть Автошкола Константа-ГС на карте большего размера

автоматический обменный пункт производит обмен Webmoney и E-Gold


Пожалуйста выберите электронные деньги для обмена:

Отдаете:
Получаете:

www.superchange.ru

Всеукраїнський сайт безкоштовної реклами белый каталог сайтов Автомобили - каталог сайтов фирм и компаний, Киев
ERA.COM.UA
интернет портал
Размещено на Start.Crimea.UA Украинский портАл МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Directrix.ru - рейтинг, каталог сайтов AVTOINDEX.COM Автомобили - каталог сайтов фирм и компаний, Киев - Каталог компаний, фирм и веб-сайтов Украины, Киев. Добавить сайт в каталог Автошколы, Автомобили, Киев. Каталог сайтов femina.com.ua Украинский портАл Автошкола Спойлер Сайты недвижимости. Каталог недвижимости Бест Риэлти. Добавить сайт, ссылку, ресурс, URL. Обмен ссылками Аренда квартиры в Киеве Агентство недвижимости в Киеве Kiev apartments for rent Снять квартиру в Киеве. Сдам квартиру в Киеве. Долгосрочная аренда квартир Киев. Договор аренды, типовой образец. Квартиры в Киеве посуточно Гостиницы Киева белый каталог сайтов - рейтинг Каталог лучших сайтов, добавить свой сайт. только интересные сайты! > Украинский каталог сайтов Каталог сайтов OpenLinks.RU Украина онлайнСамый большой каталог сайтовАвтошкола Спойлер в Киеве ДДО Украины Каталог сайтов на http://www.globalmarket.com.ua/
Каталог сайтов GOOGLEРабота и бизнес в Интернете с компанией ФИНАНСОВАЯ ЛИНИЯAutoMotoTruck - легковые авто, грузовые, специальные средства передвижения, а также авиа, водная и железнодорожная техника AVTOINDEX.COMКаталог компаний и предприятий УкраиныКаталог компаний Украины КОНСТАНТА-ГС, АВТОШКОЛА, ООО
ORCID iD iconhttps://orcid.org/0000-0001-9700-7425