Математика у військовій справі

 
 

Математика у військовій справі

Інформаційні технології, математичне та програмне забезпечення функціонування автоматизованих систем управлінняМатематика в сучасних умовах відіграє вельми важливу роль в дослідженні збройної боротьби і використанні виявлених залежностей і закономірностей, які виявляють свою дію через принципи військового мистецтва. Математика дає можливість найбільш повно враховувати і реалізовувати ці принципи допомогою вироблення кількісних рекомендацій виходячи з урахування конкретних реальних умов бойової дійсності. В цьому якраз і криються можливості математики, так як аналіз і врахування конкретних кількісних змін можуть привести до якісних змін.
Військове мистецтво є осередком бойового досвіду, накопиченого протягом багатьох століть. Щоб виявити і встановити закономірності збройної боротьби, потрібні були вивчення та аналіз багатовікового досвіду ведення воєн. До появи електронних обчислювальних машин і методів моделювання бойових дій це був єдино правильний шлях. Інших шляхів не було. Однак у міру розвитку прикладної математики, зокрема методів моделювання бойових дій, і широкого застосування електронних обчислювальних машин становище змінюється.
Математика дає можливість моделювати бойові дії, а отже, і розкривати принаймні основні зв'язки в процесах ведення збройної боротьби. Іншими словами, математика в поєднанні з ЕОМ дає можливість розкривати і встановлювати закономірності ведення збройної боротьби, застосовуючи електронні обчислювальні машини і будуючи різні моделі. Задаючи різні умови і вводячи різні вихідні дані, можна багаторазово (скільки необхідно) програвати різні ситуації, накопичувати статистичний матеріал, виявляти залежності і закономірності, визначати принципи ведення збройної боротьби.
Об'єктивність що виявляються закономірностей залежатиме від адекватності математичних моделей модельованим процесам збройної боротьби. Цілком зрозуміло, що такі моделі можуть бути створені досвідченими командирами-воєначальниками  (офіцерами-операторами) в співдружності з математиками і інженерами.
Моделювання бойових дій - прекрасний інструменті руках воєначальників для прогнозування можливих результатів бойових дій, а отже, і для вироблення рекомендацій щодо їх планування та ведення. Якщо моделювання бойових дій - це універсальний метод, то інші математичні методи, що входять до загального математичний арсенал, дають широкі можливості вирішення приватних завдань при реалізації принципів військового мистецтва. За допомогою різних математичних методів і ЕОМ є можливість виробляти кількісні рекомендації для прийняття рішень в різних бойових ситуаціях.
Застосування різноманітних методів оптимізації бойових дій своїх військ якраз і складає сутність застосування математики у військовій справі. При цьому слід мати на увазі, що ці методи можуть і повинні застосовуватися як при розрахунках, що проводяться вручну, так і з використанням ЕОМ. Необхідно також мати на увазі, що в цій справі не може бути ніяких шаблонів і трафаретів.
Процеси збройної боротьби розвиваються за притаманними їй законами. Задача математики - найбільш точно врахувати в цих процесах кількісні зміни, які при досягненні певного рівня приводять до якісних змін. Отже, математика і ЕОМ дають командирам усіх рангів можливість пов'язувати основні філософські категорії: кількість, міру і якість, і тим самим стають в руках командира найважливішим зброєю, покликаним допомагати йому домагатися успіху у вирішенні поставлених завдань.

 

Підрозділи цього розділуОбновлен 29 окт 2017. Создан 18 окт 2014 
«Автошкола Константа ГС» на Яндекс.Картах
Пользовательского поиска
AVTOINDEX.COM Автомагазин Автогарант
Просмотреть Автошкола Константа-ГС на карте большего размера

автоматический обменный пункт производит обмен Webmoney и E-Gold


Пожалуйста выберите электронные деньги для обмена:

Отдаете:
Получаете:

www.superchange.ru

Всеукраїнський сайт безкоштовної реклами белый каталог сайтов Автомобили - каталог сайтов фирм и компаний, Киев
ERA.COM.UA
интернет портал
Размещено на Start.Crimea.UA Украинский портАл МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Directrix.ru - рейтинг, каталог сайтов AVTOINDEX.COM Автомобили - каталог сайтов фирм и компаний, Киев - Каталог компаний, фирм и веб-сайтов Украины, Киев. Добавить сайт в каталог Автошколы, Автомобили, Киев. Каталог сайтов femina.com.ua Украинский портАл Автошкола Спойлер Сайты недвижимости. Каталог недвижимости Бест Риэлти. Добавить сайт, ссылку, ресурс, URL. Обмен ссылками Аренда квартиры в Киеве Агентство недвижимости в Киеве Kiev apartments for rent Снять квартиру в Киеве. Сдам квартиру в Киеве. Долгосрочная аренда квартир Киев. Договор аренды, типовой образец. Квартиры в Киеве посуточно Гостиницы Киева белый каталог сайтов - рейтинг Каталог лучших сайтов, добавить свой сайт. только интересные сайты! > Украинский каталог сайтов Каталог сайтов OpenLinks.RU Украина онлайнСамый большой каталог сайтовАвтошкола Спойлер в Киеве ДДО Украины Каталог сайтов на http://www.globalmarket.com.ua/
Каталог сайтов GOOGLEРабота и бизнес в Интернете с компанией ФИНАНСОВАЯ ЛИНИЯAutoMotoTruck - легковые авто, грузовые, специальные средства передвижения, а также авиа, водная и железнодорожная техника AVTOINDEX.COMКаталог компаний и предприятий УкраиныКаталог компаний Украины КОНСТАНТА-ГС, АВТОШКОЛА, ООО